Zapraszamy do naszych salonów w Warszawie.Tarchomin, ul. Światowida 49 lok. 43a, tel. 609 132 076


Ursynów, ul. Miklaszewskiego 2, tel. 506 542 281Badanie stóp

 

Zapraszamy na bezpłatne badanie stóp za pomocą podoskopu, na którym obejrzymy ich obraz pod pełnym obciążeniem.

Wykonywanie wkładek

 

Na miejscu wykonujemy wkładki i odpowiednie korekcje indywidualnie do potrzeb pacjenta. Serwis wkładki i kolejne modyfikacje są bezpłatne.

Dobór obuwia

 

Jeżeli wada jest poważniejsza i wymaga współpracy wkładki z odpowiednim butem na miejscu pomożemy dobrać obuwie polskich producentów takich jak Postęp, Dawid i Rena, spełniających nasze surowe wymagania.

Wkładki supinujące PDF Drukuj Email

Większość naszych małych pacjentów ma nadmiernie koślawe ustawienie kości piętowych, co nie jest właściwe w świetle współczesnych poglądów na biomechanikę stawów kończyn dolnych. W społeczeństwie nadal brak jest świadomości, że stopy muszą służyć nam przez całe życie i oszczędzanie na nich we wczesnym dzieciństwie spowodować może nieodwracalne deformacje w przyszłości. Niestety nie zwykliśmy wydawać pieniędzy na profilaktykę, a narzekamy później wydając je na leczenie. Zakładając, że dziecko, kiedy dorośnie samo będzie dbało o swoje stopy zapominamy, że wtedy będzie już za późno, a wada utrwali się. Zmianom tym powinniśmy przeciwdziałać od wczesnego dzieciństwa, aby zapobiec dużym dolegliwościom w wieku dorosłym.

Obniżenie sklepienia podłużnego powoduje zaburzenie statyki stopy, w efekcie otrzymujemy nieprawidłowe rozłożenie ciężaru na powierzchnię stopy. Bardzo częstym objawem spotykanym u szczególnie u dzieci jest koślawe ustawienie pięty, które objawia się pozornym płaskostopiem podłużnym. Dzieci silnie koślawią obuwie, przesuwając podparcie poza podeszwę (od strony wewnętrznej buta).

 

W przypadku koślawości stępu stosujemy wkładki korytkowe, które zapewniają stabilizację pięty, zapobiegając przesuwaniu się wkładki w bucie. Wkładki te przygotowywane są tak, że po stronie przyśrodkowej pięty wprowadzany jest klin (supinacja), który znosi koślawe ustawienie. Jeśli mamy do czynienia z koślawością kolan (tzw. iksy), stosujemy supinację przedłużoną - element kształtujący prawidłowy układ biomechaniczny stopy z jej sklepieniami oraz wpływający na wyższe partie kończyny dolnej; redukujący koślawość kolan i bioder.