Już w sierpniu! Otwarcie salonu Ortopedica na Ursynowie.


Zapraszamy!Badanie stóp

 

Zapraszamy na bezpłatne badanie stóp za pomocą podoskopu, na którym obejrzymy ich obraz pod pełnym obciążeniem.

Wykonywanie wkładek

 

Na miejscu wykonujemy wkładki i odpowiednie korekcje indywidualnie do potrzeb pacjenta. Serwis wkładki i kolejne modyfikacje są bezpłatne.

Dobór obuwia

 

Jeżeli wada jest poważniejsza i wymaga współpracy wkładki z odpowiednim butem na miejscu pomożemy dobrać obuwie polskich producentów takich jak Postęp, Dawid i Rena, spełniających nasze surowe wymagania.

Wkładki supinujące PDF Drukuj Email

Większość naszych małych pacjentów ma nadmiernie koślawe ustawienie kości piętowych, co nie jest właściwe w świetle współczesnych poglądów na biomechanikę stawów kończyn dolnych. W społeczeństwie nadal brak jest świadomości, że stopy muszą służyć nam przez całe życie i oszczędzanie na nich we wczesnym dzieciństwie spowodować może nieodwracalne deformacje w przyszłości. Niestety nie zwykliśmy wydawać pieniędzy na profilaktykę, a narzekamy później wydając je na leczenie. Zakładając, że dziecko, kiedy dorośnie samo będzie dbało o swoje stopy zapominamy, że wtedy będzie już za późno, a wada utrwali się. Zmianom tym powinniśmy przeciwdziałać od wczesnego dzieciństwa, aby zapobiec dużym dolegliwościom w wieku dorosłym.

Obniżenie sklepienia podłużnego powoduje zaburzenie statyki stopy, w efekcie otrzymujemy nieprawidłowe rozłożenie ciężaru na powierzchnię stopy. Bardzo częstym objawem spotykanym u szczególnie u dzieci jest koślawe ustawienie pięty, które objawia się pozornym płaskostopiem podłużnym. Dzieci silnie koślawią obuwie, przesuwając podparcie poza podeszwę (od strony wewnętrznej buta).

 

W przypadku koślawości stępu stosujemy wkładki korytkowe, które zapewniają stabilizację pięty, zapobiegając przesuwaniu się wkładki w bucie. Wkładki te przygotowywane są tak, że po stronie przyśrodkowej pięty wprowadzany jest klin (supinacja), który znosi koślawe ustawienie. Jeśli mamy do czynienia z koślawością kolan (tzw. iksy), stosujemy supinację przedłużoną - element kształtujący prawidłowy układ biomechaniczny stopy z jej sklepieniami oraz wpływający na wyższe partie kończyny dolnej; redukujący koślawość kolan i bioder.