stopy
zdrowe stopy calej rodziny
stopki
wkladki

MATERIAŁY:
linia
Specjalną, nowatorską ofertą są wkładki wykonane z materiałów termoplastycznych. Technologia ta pozwala na łatwą korekcję wkładek i dopasowanie w trakcie użytkowania jak również na bardzo dokładne wykonanie wkładek nietypowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta, uwzględniających bardzo zaawansowane zniekształcenia stóp.

Materiały te zostały przygotowane i przetestowane specjalnie do celów medycznych. Nie powodują odczynów alergicznych i umożliwiają utrzymanie wkładki w czystości. Z powodzeniem zastępują one skórę, która poprzez dużą zawartość chromu ma cechy rakotwórcze.

wkładki_1


KOREKCJE:
linia
Wkładki zakupione w naszym salonie poddawane są odpowiednim korekcjom. W zależności od potrzeb pacjenta, są to supinacja, pronacja lub skrót.
Czynności te wykonywane są na miejscu przez wysoko wykwalifikowanych techników.
Wielokrotnie zdarza się nam robić skomplikowane korekcje w obuwiu zarówno zakupionym w naszym sklepie jak również w butach klientów.


STOPA CUKRZYCOWA:
linia
Największym zagrożeniem dla stopy w przebiegu choroby cukrzycowej są zmiany w drobnych naczyniach i nerwach powodujące zaburzenia czucia, bólu i temperatury. Niedokrwienie skóry oraz osłabienie czucia powoduje często powstanie nie gojących się owrzodzeń, które wtórnie mogą stac się przyczyną amputacji w obrębie stopy.

Zagrozenia te spowodowały konieczność przygotowania wkładek, które dzięki swojej budowie zapobiegają przykrym następstwom.

wkładki_2


WŁAŚCIWOŚCI:
linia
Warstwa pierwsza, mająca bezpośredni styk ze stopą wykonana jest z delikatnej pianki łatwo dostosowującej się do nierówności stopy. Jej miękka struktura łatwo poddaje się uciskowi tworząc dopasowane do stopy łoże.

Warstwa druga ma na celu amortyzowanie wystepujących podczas chodzenia nacisków. Jest ona bardzo sprężysta , a jednocześnie miękko i łagodnie poddaje się naciskom.

Warstwa trzecia stanowi klin stabilizujący stopę. Wykonana jest z materiału termoplastycznego, sprężystego, dającego się formowac do indywidualnych potrzeb.

Otwór w warstwie drugiej, w celu odciążenia szczególnie wrażliwych głów kości śródstopia, jest wycinany zgodnie z potrzebami pacjenta


Zapraszmy do Salonu w Warszawie
na ul. Światowida 49 lok. 43